Niedosłuch u dzieci

http://www.gsk.com.pl/produkty/augmentin-tabletki-powlekane-500mg-125mg.html wzw a

Do niedosłuchu dochodzi wówczas, gdy odbieranie lub przewodzenie dźwięków jest zaburzone. Problem ten dotyczy coraz większej ilości dzieci. Spowodowane jest to nadmierną ekspozycją na hałas, który stopniowo przyczynia się do utraty słuchu. Dzieci często korzystają z elektronicznych gadżetów. Dzięki nim mają możliwość np. słuchania muzyki korzystając z słuchawek dousznych. Jest to kolejne ryzyko rozwoju niedosłuchu. Czasem niedosłuch jest konsekwencją poszczególnych zakażeń i infekcji. Zaburzenia słuchu u dzieci mogą być spowodowane niektórymi chorobami wieku dziecięcego, jak np. świnka czy różyczka.

Niedosłuch skutkuje kolejnymi zaburzeniami. Dziecko ma problemy np. ze zrozumieniem tekstu czytanego czy reaguje z opóźnieniem na zawołanie. Z tego powodu tak istotne jest wdrożenie odpowiedniego programu, dzięki któremu będzie możliwość wykrycia zaburzeń słuchu u najmłodszych. Taki program został wdrożony w kilku, polskich województwach.

W programie takim biorą udział wykwalifikowani lekarze z dziedziny laryngologii lub otolaryngologii. Wykonywane są specjalne działania prewencyjne, dzięki którym można zapobiegać rozwojowi niedosłuchu. Wśród dzieci przeprowadzane są konsultacje lekarskie. Ponadto wykonywane jest badanie audiometryczne. Udzielane są również porady zdrowotne, m.in. jak rozpoznać niedosłuch u dziecka oraz do jakich specjalistów można się udać, w przypadku podejrzeń jakichkolwiek zaburzeń słuchu.

Recent Articles

Zostaw komentarz

© 2021 Zdrowie publiczne. Wszystkie prawa zastrzeżone.